Fotowoltaika Łódź  AD Serwis EnergiaFotowoltaika znajduje obecnie zastosowanie, mimo stosunkowo wysokich kosztów (choć te drastycznie maleją, a w opracowaniu są nowe, tańsze technologie np: oparte na perowskitach), w porównaniu z tzw. źródłami konwencjonalnymi, z dwóch głównych powodów: ekologicznych (wszędzie tam, gdzie ekologia ma większe znaczenie niż ekonomia), oraz praktycznych (promieniowanie słoneczne jest praktycznie wszędzie dostępne).

Głównym surowcem do produkcji ogniw fotowoltaicznych jest wafel krzemowy, lecz nie amorficzny, ale krystaliczny. Pojedyncze ogniwo jest w stanie wygenerować prąd o mocy 1-6,97 W. W celu maksymalizacji uzyskiwanych efektów, ogniwa łączone są w moduły fotowoltaiczne (grupy ogniw w urządzeniu). Ogniwa są najczęściej produkowane w panelach o powierzchni 0,2 – 1,0 m². Ogniwa te przede wszystkim są stosowane w technice kosmicznej. Ich zaletami są bezobsługowość oraz duża żywotność, gwarantowana na 25 lat. Oprócz tego są stosowane jako źródło zasilania samodzielnych urządzeń, np. boi sygnalizacyjnych, świateł drogowych itp. Zaczynają również docierać do budowli i budynków, zwłaszcza tych oddalonych od sieci energetycznych.

Obecnie stosowane panele to panele mono oraz polikrystaliczne charakteryzujące się mocą ok 260 Wp. 

Inwerter

– serce każdej instalacji, jego zadaniem jest przekształcenie prądu

stałego w prąd przemienny o parametrach zgodnych z parametrami sieci.

Bateria akumulatorów i regulator ładowania – są to elementy dodatkowe stosowane, gdy chcemy magazynować nadwyżkę wyprodukowanej energii elektrycznej.

Dwukierunkowy licznik energii – jest to urządzenie montowane przez operatora sieci w celu zliczenia wyprodukowanej oraz zużytej energii przez użytkownika.

Konstrukcja dachowa lub na gruntowa – solidna konstrukcja zapewnia bezpieczny i pewny montaż instalacji oraz jej wieloletnią i bezproblemową eksploatację.

  • Instalacja PV nie wymaga pozwolenia na budowę
  • Przyłączenie instalacji do sieci zapewnia operator sieci
  • czas zwrotu instalacji to tylko 7 lat
  • fotowoltaika to darmowa energia dla Twojego domu lub firmy
  • podnosząc energooszczędność wzrasta wartość Twojego domu lub firmy
  • chronisz środowisko
  • gwarancja do 25 lat

Odpowiednio dobrany system do Twojej inwestycji to oszczędności za energię elektryczną. To również niezależność, która pozwoli Ci na wykorzystanie wytworzonej energii dla potrzeb Twojego domu takich jak: sprzęt AGD, klimatyzacja, inteligentne systemy zarządzania budynkiem, itp.

Pomożemy Ci dobrać wielkość instalacji na podstawie indywidualnego zużycia energii. Każdy panel to oszczędność lub/i wyższy zysk dla Ciebie.

zródło: Wikipedia

żródło: Nowaelektro.pl


jak przetwarzamy dane osobowe - polityka prywatności od 25.05.2018